8 Aralık Cuma

250 bin öğrencinin evine yeni bilgisayarlar girdi

Kocaeli belediyesinden gelen haberle yüz binlerce öğrencinin yüzü güldü. 250 binden fazla öğrencinin tablet bilgisayar sahibi olduğunu ve 40 bin kadar öğrencinin daha bilgisayar sahibi olacağını bu haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.


Eğitim alanında yapılan yatırımlara artık belediyelerden dev destekler geliyor. Bu desteğin devamı ise haberimize konu olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Belediye 250 binden fazla öğrenciye bilgisayar dağıttı ve bilgisayar alan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bilgisayarların son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen tablet bilgisayar olduğunu söyleyelim. Yani bir USB portu ile klavye takılıyor ve artık tabletler muhteşem bir bilgisayar haline dönüşüyor. 15 Kasım itibarıyla başlayan bilgisayar dağıtım projesi henüz sonlanmadı.

ÖĞRENCİLERE DEĞİL ÖĞRETMENLERE DE BİLGİSAYAR DAĞITILDI

Sadece öğrencilere değil aynı zamanda öğretmenlere de profesyonel donanımlar dağıtıldı. 257 bilişim öğretmeni belediye tarafından dağıtılan bilgisayarlardan nasibini aldı ama onların bilgisayarları özel olarak tasarlandı ve öğrencilere verilen tablet bilgisayarlarlar ile uzaktan yakından yalaka barındırmıyor. Öğrencilere gelecek zamanlarda toplam 40 bin 761 Vestel marka bilgisayar dağıtılması bekleniyor. Böylece 200 binden fazla öğrenciye tablet bilgisayar verilmiş olacak.

FİKRİ IŞIK KODLAMA KONUSUNDA MÜJDEYİ PAYLAŞTI

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’yle yürüttükleri çalışmalardan bahsettikten sonra müjdeyi bütün vatandaş ile paylaştı. Eskiden bilgisayarlar, internet ve bu tür şeyler öğrencilere yasak bir hale getiriliyordu. Şimdi ise devletimiz bilgisayar dağıtıyor ve kodlamaya teşvik ediyor. Işık, belediyeyle birlikte bir kodlama seferberliği başlayacağını duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Youtube Hikayeler özelliği ülkemizde kullanıma sunuldu

Youtube'un Hikayeler kısmı Türkiye'de ünlü Youtuber tayfası tarafından kullanılmaya başlandı. Hikayeler ile birlikte gelen bir özellik ise akıllara durgunluk veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir