Facebook Lite kullanıcı sayısını katladı! Sosyopat Dijital Çözümler

Facebook tarafından gelişmekte olan pazarlara özel olarak sunulan ve düşük veri miktarı kullanan Facebook Lite uygulaması, kullanıcı tabanını ciddi anlamda arttırmış durumda.facebook-lite-200-milyon-kullanici-01

Facebook Lite 200 milyon aylık kullanıcıya ulaştı

Facebook mobil uygulamasının Lite sürümünün başarısı hakkında, Facebook COO’su Sheryl Sandberg açıklamalarda bulunmuş durumda. Sandberg, Facebook Lite aylık kullanıcısı sayısının 200 milyonu aştığını ve büyük başarıya imza attığını ifade ediyor.

Facebook uygulamasının düşük bant genişliği isteyen uygulaması sayesinde, bağlantı durumları, cihazları veya yaşadıkları yer sorun olmaksızın bir şeylere ilgisi olan insanların birbirleriyle iletişime geçmelerinin sağlandığının altı çiziliyor. Birçok bölgede, hücresel ağların yavaş olduğu ve Facebook’taki tüm işlevleri desteklemediği de belirtilirken, bu sürümün Haber Kaynağı gibi çekirdek Facebook deneyimlerine daha az veri harcayarak erişim sağladığı vurgulanmakta.

Facebook’un yanı sıra YouTube ve Line’ın da Lite sürüm uygulamalarla gelişmekte olan pazarlardaki kullanıcılara hizmet sağlama çalışmaları yaptığını belirtelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir