Facebook, Videolardaki Yüzleri Tespit Edecek Sosyopat Dijital Çözümler

Facebook devrim niteliğinde bir yenilik hazırlıyor. Sosyal medya devi fotoğraflarda olduğu gibi videolardaki yüzleri de tespit edebilecek.

Uzun zamandır yapay zeka üzerine Ar-Ge çalışmaları yürüten Facebook, gerçekleştirdiği çalışmaların meyvesini almaya başlıyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması noktasında yapay zekayı daha etkin kullanmak isteyen Facebook yakın zamanda videolardaki insanları etiketleyecek özelliği kullanıma sunacak.

F8 Geliştirici Konferansı’nda gündeme gelen ve detaylarına Facebook Yapay Zeka Birimi sorumlusu Joaquin Quiñonero Candela tarafından değinilen özellik sayesinde Facebook videolarındaki insanların videoda yer aldığı zaman dilimi (4.32 dakika gibi) anında tespit edilip kullanıcının önüne getirilecek.

Kısa süre önce video arama işlemini devreye sokan Facebook yine yakın zamanda kullanıcıların profil resimlerine GIF ya videolar ekleyebilmesinin önünü açacak.

Facebook’un videodaki insanları etiketleme özelliğinin şimdinden ses getireceğini söyleyebilirsiniz. Video arama sürecini basit ve daha hızlı hale getirecek yeni özellikte, kullanıcılar kısa ya da uzun fark etmeksizin bir videoda kendilerinin ya da başkasına ait anlara anında erişebilecek.

Facebook ayrıca insanların konuşmalarına dayanarak videolar için altyazılar da üretecek.

 

Kaynak: ShiftDelete.Net

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir