Facebook ”Wi-Fi BUL” özelliği kullanıma sunuldu! Sosyopat Dijital Çözümler

      
Bir süredir test aşamasında olan ve üzerinde çalışıldığı söylenilen Facebook’un ‘”Wi-Fi BUL” özelliği kullanıma sunuldu. Test aşamasındayken yalnızca belirli bölgelerdeki iOS kullanıcıları tarafından test edilen ‘’ Wi-Fi BUL ‘’ özelliği artık hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilecek. Bu özellik sayesinde akıllı telefon kullanıcıları çevrelerindeki ücretsiz ve herkese açık kablosuz bağlantıları görebilecek.
Facebook’un son zamanlarda kullanıma sunduğu tüm özellikler gibi ‘’Wi-Fi BUL ‘’ özelliği de ‘’Daha Fazlası’’ sekmesinin altında yer alacak. Özelliğin kullanılabilmesi için aktif hale getirilmesi gerekiyor. Özellik aktif edildikten sonra Facebook kullanıcılara yakındaki Wi-Fi ağlarını bir harita üzerinde ve işletmelerin detaylı bilgileriyle beraber sunuyor olacak.
İşletmeler açısından kullanıcıların yeni yerler keşfetmesine de imkan sunacak olan bu özelliği Facebook reklam aracı olarak kullanır mı bilinmez ama, bu uygulamanın bir parçası olmak isteyen işletmelerin Facebook sayfa bilgilerini güncellemeleri gerekmekte.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir