Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır? Sosyopat Dijital Çözümler

Instagram son güncellemesiyle çoklu hesap kullanımını mümkün hâle getirdi. Bir başka deyişle artık Instagram’a birden fazla hesap kurabilir ve kolayca yönetebilirsiniz.

Bugüne kadar birden fazla hesap kullanmak durumunda olan Instagram kullanıcıları, her seferinde mobil cihazlarında hesaplarından çıkış yaparak tekrar hesap bilgilerini girmeleri gerekiyordu. Her seferinde fazlasıyla zaman kaybına sebep olan bu durum nihayet çözüldü. Çünkü Instagram’ın hem iOS hem de Android uygulamasına gelen güncelleme ile artık çoklu hesap kullanımı mümkün. Peki Instagram’da birden fazla hesap girişi nasıl yapılır?

Instagram’da Birden Fazla Hesap Kullanma
Öncelikle bu özelliği kullanabilmeniz için Instagram uygulamasının 7.15 sürümünde olması gerektiğini belirtelim. Eğer henüz güncellemeyi yapmadıysanız Google Play Store veya App Store üzerinden son sürümü kurmanız gerekiyor.

instagram-multiple-account

Güncelle tamamlandıktan sonra hesap eklemek için profil sayfanıza gelin ve sağ üst tarafa üç nokta şeklinde görünen “Seçenekler” bölümüne gelin. Bu bölümde en aşağıya indiğinizde “Hesap Ekle” bölümünü göreceksiniz. Bu bölümden 5 hesaba kadar farklı hesaplar kurabilirsiniz.

Hesaplar arası geçiş nasıl oluyor?
Hesap ekleme işlemi gerçekleştirdikten sonra hesaplar arası geçiş için profil sayfasının sol üstünde yer alan profil ismine tıklamanız gerekiyor. Profil ismine tıkladığınızda ekli olan diğer hesapları görebilir ve tek tuşla geçiş yapabilirsiniz. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve Instagram çoklu hesap kullanımı rehber videomuzla sizi baş başa bırakalım, iyi seyirler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir