Messenger’da Reklam Dönemi Başlıyor! Sosyopat Dijital Çözümler

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması Messenger, kısa bir süre sonra reklamlara ev sahipliği yapmaya başlayacak. Peki, reklamlar Facebook Messenger’da nasıl görünecek?messenger

Messenger Blog’da paylaştığı makale ile bir duyuru gerçekleştiren Facebook Ürün Yöneticisi Eddie Zhang, Messenger’da reklam gösteriminin nasıl bir başarı sağlayacağını görebilmek için, Avustralya ve Tayland’da küçük bir test süreci başlattıklarını açıkladı.

Facebook Messenger, reklam göstermeye başlıyor!

Test süreci kapsamında Avustralya ve Tayland‘da yaşayan kullanıcılar, önümüzdeki haftalarda Messenger uygulamasını açtığında belirli aralıklar ile reklamlar ile karşılaşacaklar.screen-shot-2017-01-25-at-91613-pm

Messenger uygulamasının ana ekranında Sponsor içerikler başlığı altında görülecek olan reklamlara tıkladığınızda, eğer reklam veren ile doğrudan iletişim imkanı sunuluyorsa, Messenger’da kalmaya devam edeceksiniz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Messenger’ın reklam süreci şu anda test aşamasında.

Facebook, test süreci boyunca kullanıcılardan gelen tepkilere veya önerilere göre reklam gösterim alanlarında veya şekillerinde değişiklikler yapabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir