Video içerikler markalar için neden önemli? Sosyopat Dijital Çözümler

Video içerikler markalar için neden önemli

Yürürken etrafı izleyen insanların yerini kulaklıklarını takıp telefonlarına odaklanan insanlar alalı uzun zaman oluyor. Hal böyle olunca markalar, kullanıcıların dikkatini nasıl kendilerine odaklayabilecekleri konusunda ciddi anlamda kafa yoruyor.

Video içerikler ve markaların stratejileri

2017’de markaların içerik stratejleri videonun hükümdarlığında ilerlemeye devam ediyor. Kullanıcılar internette bir konu ile ilgili uzun bir yazı okumaktansa o konuya dair videoları izlemeyi daha çok tercih ediyor. Kullanıcıların bu ilgisine arama motorları bile kayıtsız kalamıyor ki Google algoritmasında videonun ayrı bir yeri var. İçeriğinde video bulunan sayfalar, diğerlerine göre arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabiliyor.

Videonun hedef kitle üzerinde yarattığı etki ile birlikte markalar bu gücünü sadece ürünlerini tanıtmak ve satış yapmak için değil aynı zamanda kullanıcılar ile aralarında bir bağ kurmak için de videolu içerikler tercih ediyor. Markanın sosyal medya stratejisi kullanıcılara güçlü hissettirmek, ilham vermek ya da güvende hissetmelerini sağlamak üzerine kurulu olabilir. Bu stratejiyi duyguya dönüştürmek ve kullanıcının belirlenen duygu ile ilgilli aklına ilk gelen marka olmak için video içerikleri en pratik ve etkili çözüm kaynağı.

2017’de sadece 1 haftada online ortama yüklenen videolu içerik, televizyon için 30 yılda üretilen içerik ile neredeyse aynı. Tüketim toplumu hızını dijital ortamda da devam ettirirken ‘’akılda kalan’’ olmak, günlerce konuşulmak video içerikleri ile mümkün.

2017 yılı ile birlikte web trafiğinin %74’ünün online video ile sağlanacağı öngörülüyor.

Yürürken, metroda, ofiste, uyumadan önce, sayfaları hızla kaydırırken onlarca videoya denk geliyoruz. Bu videolardan komik bulduklarımızı, duygulandıklarımızı, sevdiklerimizi ya da sevmediklerimizi çeşitli sosyal mecralardan arkadaşlarımızla anında paylaşabiliyoruz. Eğer ertesi gün hatırlanan video sizin markanızın videosuysa tebrikler! Markanız kullanıcılar tarafından o videonun duygusu ve içeriği ile çoktan bağdaştırıldı!

Kartopu gibi büyüyerek farklı kitlelere ulaşabilen bir içerik türü olduğu için videolu içerikler markalar için düşünülenden çok daha önemli. O nedenle markalar, video içerikler konusunu ciddiye almalı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir